Лікувальна робота

Дитячий санаторій "Дніпро" призначений для надання лікувально-профілактичної допомоги дитячому населенню м. Херсона та Херсонської області, віком 2-7 років, із захворюванням органів дихання: рецидивуючі та хронічні бронхіти, реконвалесценти пневмоній, респіраторні алергози, бр. астма I та II ст. в стадії ремісії, часто та довго хворіючі гострими респіраторними вірусними інфекціями діти, хронічними синуситами, тонзилітами, фарінгітами і аденоідами.

 

Діти знаходяться на оздоровлені в санаторії без батьків.

 

Роль санаторію особливо велика у зв'язку з широким впровадженням у медичну практику методу етапного лікування бронхо- легеневих захворювань у дітей, яке проводиться для закріплення результатів лікування, що досягнуті на попередньому лікувальному етапі (стаціонарному- у лікарні або амбулаторному- вдома); продовження стаціонарного лікування пацієнта при наявності медичних показань; попередження загострень або рецидивів основного захворювання, лікування супутніх захворювань, підвищення опору організму.

 

Під час санаторного лікування в нашому санаторії, крім проведення потрібних оздоровчих заходів, вирішується цілий комплекс задач: раціональне харчування; максимальне використання свіжого повітря; гігієнічне утримання дитини і виховання в неї гігієнічних навиків; раціональний режим з гнучким та обґрунтованим чергуванням сну, фізичного навантаження, прийому їжі, навчально - виховних заходів, та проведення розважальних заходів, свят.

 

Санаторій розраховано на 95 ліжок. Санаторій працює цілорічно.

 

Заїзди до санаторію здійснюються щомісячно. Тривалість оздоровлення 26-29 днів.

 

Діти розподіляються на 5 вікових груп.

 

В санаторій працюють: педіатри (вищої та першої категорії),отоларинголог (вищої категорії), фізіотерапевт( вищої категорії), зубний лікар( вищої категорії), медичні сестри( другої,першої та вищої категорії).

Лікувально- оздоровчі заходи здійснюються згідно наказу МОЗ України № 364 від 28.09.2009р.« Клінічні протоколи санаторно- курортного лікування з захворюванням органів дихання» і включають в себе:

 

-Повноцінне раціональне 5-ти разове харчування.

 

-Санаторно-гігєнічні і диференційовані лікувальні режими, що відповідають характеру захворювання дітей з організацією сприятливого зовнішнього середовища.

 

-Вітамінотерапія та ехінацея.

 

-Руховий режим: лікувальна фізкультура у вигляді ранкової гігієнічної гімнастики та корегуючої гімнастики груповим, малогруповим та індивідуальним методом у спеціально обладнаному залі ЛФК, а влітку надворі та ігрових майданчиках. Особливе значення надається навчанню дітей спеціальним дихальним вправам, які допомагають відновленню або покращанню повного дихання.

 

- Кліматотерапія: повітряні та сонячні ванни.

 

-Лікувальний масаж надається класичною або сегментарно- рефлекторною методикою, проводиться у спеціально обладнаному кабінеті усім дітям.

 

-Електроаерозольфітотерапія проводиться у спеціально обладнаному кабінеті і здійснюється груповим методом із використанням іфтосборів.

 

-Сінглетно-киснева терапія

Одним з найбільш доступних засобів кисневої терапії для масового застосування є вживання кисневих коктейлів, цей метод заснований на здібності кисню інтенсивно всмоктуватися у кров через слизову оболонку шлунку. Вживання кисневих коктейлів призводить до зниження ризику гострих захворювань, посилює імунітет, покращує пам’ять, обмінні процеси в організмі дитини.

 

-Аппаратна фізіотерапія направлена на протизапальну, розсмоктуючу, десенсибілізуючу дію, покращує функцію дихання, посилює кровообіг, нормалізує обмінні процеси і включає кабінети з високочастотними та низькочастотними апаратами.

 

-Лікувальні інгаляції

На етапі відновлювального лікування небулайзерна терапя є невід’ємною частиною реабілітаційної програми у дітей з рецидивуючими та хронічними бронхолегеневими захворюваннями.

Кількість небулайзерів у 2012 році збільшилося до 4-х (було придбано 2 небулайзера). Тому і кількість інгаляцій збільшилася майже втроє. Діти мали можливість отримувати інгаляції протягом доби.

Протягом року впроваджували інгаляції з вентоліном; при необхідності, за призначенням пульмонологом, алергологом, фізіотерапевтом ДОКЛ проводили інгаляції протизапальними препаратами (пульмікорт, фликсотід), мукалітином (амбробене); використовували інгаляції з лікарськими травами, солено-лужні.

 

-Стоматологічний кабінет

У відділенні працює стоматологічний кабінет, обладнаний усім необхідним для надання спеціалізованої стоматологічної допомоги. Діти оглядаються стоматологом на початку заїзду, проводиться санація ротової порожнини, крім тих випадків, коли є необхідність лікувати зуби разом з батьками.

Протягом оздоровчого періоду діти навчаються новикам догляду за ротовою порожниною. 100% дітей надається профілактика карієсу – обробка зубів фторлаком. Показником кваліфікованої роботи стоматолога є низький відсоток звертання до стоматолога-хірурга.

Зв’язок з обласною дитячою стоматологічною поліклінікою тісно підтримується шляхом навчання у вигляді відвідування конференцій раз на місяць, а в складних випадках захворювань – консультації та лікування спеціалістами обланої стоматологічної поліклініки.

 

-Лікар отоларинголог

Виявлення та своєчасне лікування гострих та хронічних ЛОР – паталогії призводить до зменшення кількості часто та тривало хворіючих дітей та зменшення загострень у дітей з хронічними бронхо-легеневими загостреннями.

создать сайт